• כלביאדה

 אודות אג'יליטי

החוג הישראלי לאילוף כלבים ואג'יליטי

"החוג הישראלי לאילוף כלבים ואג'יליטי", החבר ב"התאחדות הישראלית לכלבנות", מזמין אתכם בעלי הכלבים להצטרף לפעילות תוססת ומהנה.

מדובר בספורט הנקרא אג'יליטי -(Agility) המחקה את ספורט מעבר מכשולים ומשוכות של הסוסים.

ספורט זה מנתב את האנרגיה של הכלב לכיוונים רצויים ומשפר תוך כדי כך גם את כושרו הגופני, גמישותו, זריזותו ורמת האינטליגנציה שלו.

בספורט האגיליטי קיימת עבודת צוות של הנוהג וכלבו כאשר האימון מבוסס על עבודה ספורטיבית חיובית במשחק ובשמחה.

צורת ספורט זו משקפת את ההרמוניה הטובה בין הכלב ובעליו ששיאה בהבנה ותאום מושלמים שבאמצעותם ניתן לעבור את מסלול המכשולים. מסלול מכשולים זה מורכב ממספר אלמנטים (כ- 20 לערך), אשר מסודרים בזה אחר זה הן בקו ישר והן בפניות, בכל פעם בסדר שונה. הנוהג מכוון את כלבו למעבר המכשולים על-פי הסדר שנקבע לאותו מסלול ספציפי. הכלב שעובר את המסלול במינימום שגיאות ובזמן המהיר ביותר זוכה לדירוג הגבוה ביותר.המכשולים במסלול רבים ומגוונים: משוכה, נדנדה, גשר, מנהרה גמישה, מנהרה רפויה מבד, חומה, קיר משופע, חישוק, שולחן, עקלתון, קפיצה למרחק.

במהלך השנים צבר החוג ידע רב בנושא ואף בשנים האחרונות שוגרו מטעמו משלחות, שנטלו חלק ב"אליפות העולם באג'יליטי" והגיעו למקומות מכובדים. ספורט האג'יליטי מתאים לכלבי גזעיים ומעורבים, גדולים כקטנים ובגילאים שונים.

אתם מוזמנים לבוא להתרשם ולנסות. יש לציין שמדובר ב"חוג עבודה", שפועל לפחות אחת לשבוע בימי שישי בשעות אחה"צ במתחם ה"ספורט-כיף" בראשון לציון.

למפת הגעה למתחם האימונים של החוג לחץ כאן.

 

0